Η Σχολή καλωσορίζει τους πρωτοετείς φοιτητές και με χαρά ξαναϋποδέχεται τους φοιτητές των μεγαλύτερων εξαμήνων.

Μετά από 3 εξάμηνα διαδικτυακής εκπαίδευσης, επιστρέφουμε επιτέλους στις αίθουσες και τα εργαστήρια της Σχολής. Το εγχείρημα δεν θα είναι εύκολο. Η πλήρης επαναφορά στη  δια ζώσης  εκπαίδευση θα είναι μια συνεχής πρόκληση,  όσο  η εξέλιξη της πανδημίας παραμένει αβέβαιη.  Θα προσπαθήσουμε όλοι μαζί για το καλύτερο αποτέλεσμα, με όπλα τον εμβολιασμό, την εφαρμογή των μέτρων και το αίσθημα προσωπικής ευθύνης που όλοι σας δείξατε ως τώρα.

Στον ιστότοπο της Σχολής έχει αναρτηθεί το Ωρολόγιο Πρόγραμμα και τα μέτρα που πρέπει να τηρηθούν για τον περιορισμό της διάδοσης του ιού covid-19. Σας προτρέπω να τα εφαρμόσετε, αυστηρά και  χωρίς εκπτώσεις, για να συνεχίσουμε να βρισκόμαστε στους χώρους της σχολής μας.

Εύχομαι να έχουμε όλοι μας μια καλή και δημιουργική ακαδημαϊκή χρονιά.

Η Κοσμήτορας της Σχολής
Γλυκερία Κακάλη