Ανακοινώνεται σε όλους τους φοιτητές της Σχολής Χημικών Μηχανικών (εξαιρούνται όλες οι κατηγορίες των πρωτοετών φοιτητών), ότι οι εγγραφές και δηλώσεις μαθημάτων των Χειμερινών Εξαμήνων, για το ακαδημαϊκό έτος 2018-2019, θα πραγματοποιηθούν μόνο ηλεκτρονικά, μέσω της ηλεκτρονικής διεύθυνσης στην ιστοσελίδα της Σχολής,

Εγγραφές Μαθημάτων

κατά το παρακάτω χρονικό διάστημα:

• Έναρξη:  Τρίτη 13/11/2018
  • Λήξη:  Κυριακή 25/11/2018

Για την ηλεκτρονική εγγραφή, όσοι φοιτητές δε διαθέτουν ήδη κωδικό χρήστη, μπορούν να απευθύνονται στο Κέντρο Ηλεκτρονικών Υπολογιστών του Ε.Μ.Π. (Κτίριο Η/Υ).

Εκπρόθεσμες εγγραφές δε θα γίνονται δεκτές.

Σημ. Ι: Η ηλεκτρονική δήλωση θα πρέπει να υποβληθεί οριστικά έως την καταληκτική ημερομηνία. Ημιτελείς ηλεκτρονικές δηλώσεις μαθημάτων, μετά τη λήξη της περιόδου των εγγραφών, δε θα λαμβάνονται υπόψη.

Σημ. ΙΙ: Δε θα υπάρχει δυνατότητα εξέτασης σε μαθήματα, τα οποία δεν έχουν συμπεριληφθεί στην ηλεκτρονική δήλωση (μαθήματα του τρέχοντος εξαμήνου ή οφειλόμενα προηγούμενων εξαμήνων).

Σημ. ΙΙΙ: Υπενθυμίζεται ότι σε κάθε περίοδο εγγραφών και δηλώσεων μαθημάτων, οι φοιτητές μπορούν να δηλώνουν και τα μαθήματα στα οποία, είτε έχουν λάβει προβιβάσιμο βαθμό αλλά δεν έχει ενημερωθεί σχετικά η καρτέλα τους, είτε δε γνωρίζουν τη σχετική βαθμολογία. Μετά την καταχώριση προβιβάσιμης βαθμολογίας, το σύστημα ενημερώνεται και η όποια αντίστοιχη δήλωση μαθήματος διαγράφεται και δεν περιλαμβάνεται στο δελτίο βαθμολογίας της τρέχουσας περιόδου.

Σημ. ΙV: Στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να βρείτε σημαντικές μεταβατικές ρυθμίσεις και αντιστοιχίσεις που αφορούν στην εφαρμογή του Νέου Προγράμματος Σπουδών της Σχολής:

Εγγραφές Χειμερινών Εξαμήνων 2018-2019
Όνομα: Eggrafes_Winter_2018-19.pdf, Ανέβηκε: 13/11/2018 10:58, Μέγεθος: 146kb