Στο επισυναπτόμενο αρχείο μπορείτε να δείτε τους τελικούς βαθμούς των φοιτητών, οι οποίοι εξετάστηκαν στη διπλωματική τους εργασία την περίοδο Οκτωβρίου 2019.

Τελικοί βαθμοί εξέτασης ΔΕ περιόδου Οκτωβρίου 2019
Όνομα: grades_DE_October_2019.pdf, Ανέβηκε: 17/1/2020 18:01, Μέγεθος: 201kb

Υποστήριξη της διδακτορικής διατριβής της κας Ε. Βούλγαρη, με τίτλο:

«Επίδραση προσθέτων αναστολέων διάβρωσης στην ανθεκτικότητα του οπλισμένου σκυροδέματος».

Τετάρτη 29 Ιανουαρίου 2020 και ώρα 14:30 στην Αίθουσα Κουμούτσου.

Στους παρακάτω υπερσυνδέσμους μπορείτε να βρείτε:

• Το πρόγραμμα εξετάσεων Χειμερινών εξαμήνων (κανονική)
  • Το πρόγραμμα ειδικής εξέτασης Εαρινών εξαμήνων (επί πτυχίω)

Οι φοιτητές οι οποίοι έχουν υπερβεί το 10ο εξάμηνο σπουδών, κατά το τρέχον ακαδ. εξάμηνο και επιθυμούν να συμμετέχουν στην επί πτυχίω εξεταστική (απόφαση Γ.Σ. 18-12-2019),  θα πρέπει να δηλώσουν τα οφειλόμενα μαθήματα στα οποία επιθυμούν να εξεταστούν.

Οι δηλώσεις των μαθημάτων θα πραγματοποιηθούν ηλεκτρονικά:

Δηλώσεις μαθημάτων επί πτυχίω φοιτητών

Περίοδος υποβολής ηλεκτρονικών δηλώσεων: 14/01/2020 - 19/01/2020
(Οι παραπάνω ημερομηνίες θα τηρηθούν αυστηρά και καμία  παράταση δε θα δοθεί.)

Για την ηλεκτρονική εγγραφή, όσοι φοιτητές δε διαθέτουν ήδη κωδικό χρήστη, μπορούν να απευθύνονται στο Κέντρο Ηλεκτρονικών Υπολογιστών του Ε.Μ.Π. (Κτίριο Η/Υ).

Σημ. Ι: Δικαίωμα συμμετοχής στην επί πτυχίω εξεταστική έχουν όλοι οι φοιτητές οι οποίοι έχουν υπερβεί το 10ο εξάμηνο σπουδών.

Σημ. ΙΙ: Προϋπόθεση για την εξέταση των επί πτυχίω φοιτητών σε μαθήματα είναι να έχουν δηλώσει/εγγραφεί σε αυτά τουλάχιστον μια φορά στο παρελθόν (εξαιρούνται μια σειρά εαρινών μαθημάτων του νέου ΠΣ, τα οποία χρεώθηκαν κατά το τρέχον χειμερινό εξάμηνο για πρώτη φορά).

Σημ. III: Στην επί πτυχίω εξεταστική δε θα υπάρξει δυνατότητα βελτίωσης βαθμολογίας (βαθμός που θα αφορά βελτίωση δε θα καταχωρείται).

Σημ. ΙV: Μαθήματα τα οποία δε συμπεριλαμβάνονται στη σχετική φόρμα είτε έχουν μετακινηθεί σε χειμερινά εξάμηνα και θα εξεταστούν στην κανονική περίοδο, είτε έχουν ήδη καταργηθεί και αντιστοιχηθεί βάσει του Νέου ΠΣ.

Σημ. V: Στους παρακάτω συνδέσμους μπορείτε να βρείτε σημαντικές μεταβατικές ρυθμίσεις και αντιστοιχίσεις που αφορούν στην εφαρμογή του Νέου Προγράμματος Σπουδών της Σχολής:

Ανακοίνωση
Όνομα: anakoinosi_epi-ptyxio_winter_2019-20.pdf, Ανέβηκε: 14/1/2020 14:50, Μέγεθος: 209kb

Υποστήριξη της διδακτορικής διατριβής του κ. Νικόλαου Δημητρίογλου, με τίτλο:

«Σχεδιασμός και ανάπτυξη συσκευής για μικρο-ενθυλάκωση νησιδίων παγκρεατικών κυττάρων».

Δευτέρα 20 Ιανουαρίου 2020 και ώρα 16:00 στην Αίθουσα Πολυμέσων της Κεντρικής Βιβλιοθήκης του ΕΜΠ.

Δείτε τη συνημμένη ανακοίνωση.

Ανακοίνωση βραβείων 'Δ. ΧΩΡΑΦΑ' έτους 2020
Όνομα: ATT00166.pdf, Ανέβηκε: 13/1/2020 18:44, Μέγεθος: 318kb

Η Γραμματεία της Σχολής Χημικών Μηχανικών, την Τετάρτη 15/01/2020, εκτάκτως, θα εξυπηρετήσει από τις 10.30πμ έως τις 12.30μμ, λόγω της προγραμματισμένης εκδήλωσης για την κοπή της Πρωτοχρονιάτικης Πίτας του Ιδρύματος.

Από τη Γραμματεία

Παρατείνεται η προθεσμία δηλώσεων διδακτικών συγγραμμάτων από τους φοιτητές για το τρέχον χειμερινό εξάμηνο, έως και την Παρασκευή 24 Ιανουαρίου 2020.

Επίσης, ως νέα καταληκτική ημερομηνία για τη διανομή των συγγραμμάτων στους φοιτητές ορίζεται η Παρασκευή 7 Φεβρουαρίου 2020.

Υπενθυμίζεται ότι οι φοιτητές δικαιούνται να παραλάβουν συγγράμματα μόνο για τα μαθήματα εκείνα τα οποία έχουν συμπεριλάβει κατά το τρέχον εξάμηνο στη δήλωση μαθημάτων τους.

Επισημαίνεται ότι βάσει της ισχύουσας νομοθεσίας, οι φοιτητές που έχουν υπερβεί τα ν+2 έτη σπουδών δεν δικαιούνται δωρεάν διδακτικά συγγράμματα.

Για οποιαδήποτε διευκρίνιση μπορείτε πάντα να απευθύνεστε στο Γραφείο Αρωγής του Ευδόξου.

Μπορείτε να δείτε τη σχετική ανακοίνωση του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων στον παρακάτω σύνδεσμο.

‹ Νεότερες1234...115Παλαιότερες ›