Θέσειςεργασίας-ερευνητικήςαπασχόλησης
Πέμπτη, 09 Σεπτεμβρίου 2021

Αποστολή βιογραφικών στο email: heronhr@heron.gr, έως 14/9/2021.

Περιγραφή θέσης
Όνομα: NG Analyst Role Profile.pdf, Ανέβηκε: 9/9/2021 10:20, Μέγεθος: 210kb

Κατεβάστε το σχετικό αρχείο.

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ
Όνομα: prokirixi_5_theson.pdf, Ανέβηκε: 2/9/2021 11:44, Μέγεθος: 1340kb
  ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗΣ
Όνομα: paratasi.pdf, Ανέβηκε: 2/9/2021 13:20, Μέγεθος: 546kb
Δευτέρα, 19 Ιουλίου 2021

Έχει προκηρυχθεί μία (1) θέση Λέκτορα στο τμήμα Χημικών Μηχανικών του Πανεπιστημίου Hull στη Μεγάλη Βρετανία.

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε τον παρακάτω υπερσύνδεσμο.

Θέσεις Υποψηφίων Διδακτόρων - Μεταδιδακτόρων

Πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος

Το εργαστήριο Τηλεπικοινωνιών, Επεξεργασίας Σήματος και Ευφυών Συστημάτων του τμήματος Ηλεκτρολόγων και Ηλεκτρονικών Μηχανικών του Πανεπιστημίου Δυτικής Αττικής, σε συνεργασία με την μονάδα Αυτόματης Ρύθμισης και Πληροφορικής της Σχολής Χημικών Μηχανικών του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου, ενδιαφέρεται να προσλάβει νέους ερευνητές στη βαθμίδα του υποψήφιου διδάκτορα και του μεταδιδάκτορα, στο πλαίσιο χρηματοδοτούμενού ερευνητικού προγράμματος. Βασικό αντικείμενο του ερευνητικού προγράμματος είναι η ανάπτυξη μεθόδων προβλεπτικού αυτομάτου ελέγχου (model predictive control) με χρήση τεχνικών υπολογιστικής νοημοσύνης και εφαρμογές στον έλεγχο εγκαταστάσεων επεξεργασίας λυμάτων.

Οι υποψήφιοι θα πρέπει:

• να είναι διπλωματούχοι χημικοί μηχανικοί, ή διπλωματούχοι μηχανικοί άλλων ειδικοτήτων, ή πτυχιούχοι τμήματος πληροφορικής ή φυσικής
  • για τις θέσεις των υποψηφίων διδακτόρων να είναι κάτοχοι μεταπτυχιακού τίτλου σπουδών, ή integrated master, σε συναφές γνωστικό αντικείμενο
  • για τις θέσεις των μεταδιδακτόρων να είναι κάτοχοι διδακτορικού τίτλου σε συναφές γνωστικό αντικείμενο
  • να έχουν εμπειρία σε μεθόδους αυτομάτου ελέγχου, υπολογιστικής νοημοσύνης και βελτιστοποίησης, καθώς και σε προγραμματισμό σε περιβάλλον Matlab.

Πληροφορίες και αποστολή βιογραφικών:

Αλεξανδρίδης Αλέξανδρος, Καθηγητής ΠαΔΑ (alexx@uniwa.gr)

Σαρίμβεης Χαράλαμπος, Καθηγητής ΕΜΠ (hsarimv@central.ntua.gr)

PostDoc at TAMOUQ
Όνομα: post-doc position announcement Texas A&M at Qatar - April 2021.pdf, Ανέβηκε: 9/5/2021 16:17, Μέγεθος: 621kb

Εχουν προκηρυχθεί δυο (2) θέσεις στη βαθμίδα Επίκουρου Καθηγητή ή Λέκτορα στην ειδικότητα: «Πετροχημική Μηχανική ή Μηχανική Συστημάτων Διεργασιών ή Μηχανική Υλικών»:

Δείτε στον παρακάτω σύνδεσμο, σχετική αγγελία για θέση εργασίας ορισμένου χρόνου, στο HSQE τμήμα της εταιρείας ΜΑRAN GAS MARITIME INC.

Η θέση αφορά τελειόφοιτους ή προσφάτως απόφοιτους της Σχολής.

Προκήρυξη
Όνομα: Prokiriksi_post-doc_EKEFE.pdf, Ανέβηκε: 14/4/2021 15:09, Μέγεθος: 354kb

Η εταιρεία ΤΙΤΑΝ υλοποιεί πρόγραμμα 12μήνης διάρκειας  για Χημικούς και Μηχανολόγους Μηχανικούς με εργασιακή εμπειρία έως 2 έτη.

Για περισσότερες πληροφορίες, κατεβάστε τα σχετικά αρχεία.

Αγγελία προγράμματος
Όνομα: TITAN_UP_aggelia.pdf, Ανέβηκε: 14/4/2021 10:31, Μέγεθος: 584kb
  Ενημερωτικό Φυλλάδιο
Όνομα: TITAN_UP_program_enimerotiko.pdf, Ανέβηκε: 14/4/2021 10:31, Μέγεθος: 571kb

Κατεβάστε το σχετικό αρχείο.

Θέση για μεταπτυχιακή ή διπλωματική εργασία στην Toulouse
Όνομα: Internship proposal LGC CIRIMAT(March2021).pdf, Ανέβηκε: 28/3/2021 10:35, Μέγεθος: 422kb
‹ Νεότερες1234...22Παλαιότερες ›