Από το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων ανακοινώνεται ότι η εγγραφή των επιτυχόντων των Πανελλαδικών Εξετάσεων έτους 2017 θα πραγματοποιηθεί κατά το διάστημα από Τρίτη 5 έως και Πέμπτη 14  Σεπτεμβρίου 2017.

Η διαδικασία εγγραφής θα πραγματοποιείται κατά το ανωτέρω διάστημα με αίτηση των επιτυχόντων μέσω ηλεκτρονικής εφαρμογής του Υπουργείου Παιδείας στην ηλεκτρονική διεύθυνση https://eregister.it.minedu.gov.gr, εισάγοντας τον ίδιο κωδικό πρόσβασης (password) που χρησιμοποίησαν για την εισαγωγή τους στην ηλεκτρονική εφαρμογή του Μηχανογραφικού Δελτίου.

Σημειώνεται ότι, μετά την ολοκλήρωση της ανωτέρω διαδικασίας, θα αναρτηθεί ανακοίνωση στο site της Σχολής με την οποία θα καλούνται οι νεοεισαχθέντες φοιτητές να προσέλθουν στη Γραμματεία της Σχολής Χημικών Μηχανικών και να καταθέσουν συμπληρωματικά δικαιολογητικά, όπως επίσης και δήλωση μαθημάτων για το πρώτο εξάμηνο σπουδών.

Αναλυτικές πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στο Δελτίο Τύπου και στο σχετικό ΦΕΚ που επισυνάπτονται.

Δελτίο Τύπου
Όνομα: ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΩΝ 2017 ΤΕΛΙΚΟ.pdf, Ανέβηκε: 5/9/2017 16:50, Μέγεθος: 282kb
  Φ.Ε.Κ.
Όνομα: ΦΕΚ 2774 Β ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΕΓΓΡΑΦΕΣ 2017.pdf, Ανέβηκε: 5/9/2017 16:53, Μέγεθος: 115kb