Ανακοινώνεται σε όλους τους φοιτητές της Σχολής Χημικών Μηχανικών, ότι οι εγγραφές και δηλώσεις μαθημάτων των Εαρινών Εξαμήνων, για το ακαδημαϊκό έτος 2016-2017, θα πραγματοποιηθούν μόνο ηλεκτρονικά, μέσω της ηλεκτρονικής διεύθυνσης στην ιστοσελίδα της Σχολής,

Εγγραφές Μαθημάτων

κατά το παρακάτω χρονικό διάστημα:

• Έναρξη:  Δευτέρα 20/2/2017
  • Λήξη:  Κυριακή 5/3/2017

Για την ηλεκτρονική εγγραφή, όσοι φοιτητές δε διαθέτουν ήδη κωδικό χρήστη, μπορούν να απευθύνονται στο Κέντρο Ηλεκτρονικών Υπολογιστών του Ε.Μ.Π. (Κτίριο Η/Υ, τηλ. 210772 2451, 210772 2457).
Εκπρόθεσμες εγγραφές δε θα γίνονται δεκτές.

Σημ. Ι: Η ηλεκτρονική δήλωση θα πρέπει να υποβληθεί οριστικά έως την καταληκτική ημερομηνία. Ημιτελείς ηλεκτρονικές δηλώσεις μαθημάτων, μετά τη λήξη της περιόδου των εγγραφών, δε θα λαμβάνονται υπόψη.
Σημ. ΙΙ: Δε θα υπάρχει δυνατότητα εξέτασης σε μαθήματα, τα οποία δεν έχουν συμπεριληφθεί στην ηλεκτρονική δήλωση.
Σημ. ΙΙΙ: Υπενθυμίζεται ότι σε κάθε περίοδο εγγραφών και δηλώσεων μαθημάτων, οι φοιτητές μπορούν να δηλώνουν και τα μαθήματα στα οποία, είτε έχουν λάβει προβιβάσιμο βαθμό αλλά δεν έχει ενημερωθεί σχετικά η καρτέλα τους, είτε δε γνωρίζουν τη σχετική βαθμολογία. Μετά την καταχώριση προβιβάσιμης βαθμολογίας, το σύστημα ενημερώνεται και η όποια αντίστοιχη δήλωση μαθήματος διαγράφεται και δεν περιλαμβάνεται στο δελτίο βαθμολογίας της τρέχουσας περιόδου.

Εγγραφές Εαρινών Εξαμήνων 2016-2017
Όνομα: Eggrafes_Spring_2016-17.pdf, Ανέβηκε: 16/2/2017 16:12, Μέγεθος: 111kb