Διακρίσεις-Επιτεύγματα

Η Καθηγήτρια της Σχολής μας κα Αντωνία Μοροπούλου είναι η επιστημονικά υπεύθυνη και με εκτελεστικές ευθύνες στην διεπιστημονική ομάδα που έχει την υψηλή επιστημονική επιστασία στο έργο για την συντήρηση, ενίσχυση και αποκατάσταση του Ιερού Κουβουκλίου του Παναγίου Τάφου στα Ιεροσόλυμα. Η κα Μοροπούλου είναι Δ/ντρια του Εργαστηρίου Επιστήμης και Τεχνικής των Υλικών της ΣΧΜ του ΕΜΠ και Δ/ντρια Σπουδών της Β’ κατεύθυνσης του ΔΠΜΣ "Προστασία των Μνημείων".

Η Σχολή μας θεωρεί ιδιαίτερη επιστημονική διάκριση τη συμμετοχή αυτή στο παγκόσμιας σημασίας έργο.

Διεπιστημονική Ομάδα ΕΜΠ
Όνομα: iero_kouvouklio_epiteugmata_emp.pdf, Ανέβηκε: 9/11/2016 11:13, Μέγεθος: 97kb
  Study, implementation and monitoring: Scientific integrated governance for the rehabilitation of the Holy Aedicule of the Holy Sepulchre in Jerusalem
Όνομα: EUROMED_Antonia Moropoulou.pdf, Ανέβηκε: 9/11/2016 11:15, Μέγεθος: 30404kb